گرانول ABS

گرانول ABS

اكريلونيتريل بوتادين استايرين از پليمرازيسيون استايرن و اكريلونيتريل در حضور پلی بوتادين به دست می آيد. علت اصلی كاربرد اين نوع پليمر خواص تقريباً بی نظير تركيبی آن است. يعنی هم سخت است و هم چقرمه. اكريلونيتريل در اين نوع پليمر باعث افزايش استحكام و مقاومت شيميايي می شود.

بوتادين خاصيت چقرمگی و استحكام ضربه ای را افزايش می دهد و استايرن برای افزايش سختی و جلا مورد استفاده قرار می گيرد. مقاومت اين پلاستیک در برابر مواد شيميایی ، حلال ها و رطوبت خوب است. از طرف ديگر ، توانایی آن برای آميخته شدن به منظور سفتی و انعطاف پذيری در طيف بالا می باشد. ABS اين ويژگی را نيز دارد كه با PVC تركيب شده و آلياژی با مقاومت ضربه ای بيشتر را به وجود آورد. ولی مهم ترين ويژگی این ماده سختی و مقاومت در مقابل اسيد ها و آلكن ها مقاوم است.

ABS یک پلاستیک بهبود ( کوپلیمر) شده است که از سه مونومر زیر تشکیل شده است:

1 ) اکرینونیتریل : افزاینده مقاومت در برابر حرارت و واکنش های شیمیایی

2) بوتادین : تقویت کننده استحکام فشاری و سفتی

3) استایرن : شکل پذیری بهتر و …

 پلیمر پلاست مولایی تامین کننده انواع محصولات پتروشیمی

مواد اولیه پلیمری و پلاستیک نو ، آسیابی و گرانول ، خریدار ضایعات پلیمری

جهت خرید گرانول ABS (ای بی اس) کلیک کنید

پلیمر ABS

یکی از پرکاربردترین پلیمر ها، پلیمر ABS در صنعت می باشد. تولید کنندگان گرانول ABS در ایران پتروشیمی تبریز و پتروشیمی قائد بصیر می باشند . این پلیمر در 50 گرید از جمله گریدهای معمولی، گریدهای ضد شعله، گرید قابل آبکاری و گریدهای مقاوم در برابر حرارت تولید می‌شود که بیشتر آن‌ها در پتروشیمی قائد بصیر به تولید می‌رسند. پر مصرف ترین گریدهای این ماده دو گرید ABS150   و N50 می باشند.

اکریلونیتریل بوتادین استایرن N50 یک اِی بی اِس گرید تزریق با فرآیند پذیری بالا می باشد.

کاربردهای آن قطعات خودرو، لوازم خانگی و قطعات یخچال می باشد.

اکریلونیتریل بوتادین استایرن 150 یک اِی بی اِس گرید تزریق با فرآیند پذیری و مقاومت ضربه ای بالا می باشد. از کاربردهای آن می توان  قطعات خودرو، لوازم خانگی و ماشین های اداری را نام برد.