پلی پروپیلن آسیابی

پلی پروپیلن آسیابی و کاربردهای آن

در صنعت بسته بندی

پلی پروپیلن آسیابی برای اکستروژن فیلم یکی از بهترین موارد مورد استفاده می باشد و به علت مقاومت برتر آن در برابر سوراخ شدن ، آستانه پایین آب بندی و قیمت مناسب در مقابل سلفون ، کاغذ و فلزات مزایایی داشته است. فیلم PP یا بعنوان فیلم قالب ریزی شده یا پلی پروپیلن دو محوری جهت گیری شده BOPP موجود است.

بازار فیلم به سه بخش اصلی

  • توتون و تنباکو
  • پوشاک
  • و مواد غذایی و شیرینی

تقسیم میشود. درب بطری، پالت ، جعبه جزء دسته بندی سخت قرار می گیرند. درب بطری و گیره تولید شده از پلی پروپیلن از رشد بازار بطری پت به ویژه ای برای آب معدنی و روغن خوراکی بهره مند شده است. در قالب گیری پلی پروپیلن دمشی شده و بطری برای کاربرهای زیادی تولید می شود، از جمله بازار بسته بندی مانند ادویه و دارویی ، مواد شوینده، لوازم آرایشی و بهداشتی و ظروف جدار نازک PP .

محصولات مصرفی

محصولات کلاسه شده در پلی پروپیلن آسیابی عبارتند از لوازم خانگی ، مبلمان ، اسباب بازی، چمدان ، روکش باتری و سایر اقلام بادوام برای خانه . قالب گیری تزریقی شیوه مورد استفاده برای این محصول می باشد.

صنعت خودروسازی

پلی پروپیلن به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی عالی ، قیمت پایین و قالب پذیری برای ساخت بسیاری از قطعات خودرو مورد استفاده قرار می گیرد . کاربردهای اصلی شامل داشبورد باطری و سینی ، ضربه گیر و محافظ لبه های داخلی، درزگیرهای بیرونی و درب ماشین است .

ضریب انبساط حرارتی خطی پایین پلی پروپیلن آسیابی ، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و شرایط جوی ، فرآیند پذیری و تعادل در برابر ضربه ازویژگی هایی می باشند که موجب شده اند پلی پروپیلن به ماده ای کاربردی در خودروسازی تبدیل شود.

مصارف صنعتی

پلی پروپیلن آسیابی توسط بخش ساخت و ساز بخصوص برای ساخت لوله های فاضلاب استفاده می شود.  همچنین ورقه های پلی پروپیلن  بصورت گسترده در تولید مخازن مواد شیمیایی و اسیدی ، ورقه ها ، لوله ها و … استفاده می شود .

کاربردهای پزشکی

مقاومت بالای این محصول در برابر مواد شیمیایی و باکتری ها، کاربری های مختلفی را در این صنعت ایجاد نموده است. همچنین پلی پروپیلن گرید پزشکی مقاومت بالایی در برابر استرلیزاسیون با بخار از خود نشان می دهد .از شایع ترین مصارف استفاده پلی پروپیلن سرنگ های یکبار مصرف در صنعت پزشکی است .از مصارف دیگر میتوان  ظروف کوچک دارو ، دستگاه های تشخیصی ، بطری های نمونه ، سینی های مواد غذایی ، ظروف دارو و .. نام برد.

الیاف

الیاف پلی­ پروپیلنی کاربرد وسیعی در صنعت نساجی، موکت ، تولید فرش و انواع طناب دارند. نوع هموپلیمر آن برای این منظور استفاده شده و شرکت­های رجال، پلی­نار و مارون عرضه کننده گریدهای این کاربرد می ­باشند. در کاربردهای بهداشتی اخیرا استفاده از منسوجات نبافته بازار جدیدی را به روی پلی ­پروپیلن باز کرده است.

‫0/5 ‫(0 نظر)