اعمال تعرفه بر روی برخی از محصولات پتروشیمی وارداتی از سوی هند

محصولات پتروشیمی هند

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از نیپنا : دولت هند با هدف حمایت از صنایع داخلیاین کشور که در پی کاهش شدید تقاضای ناشی از

  • محدودیت‌های ویژه مقابله با کرونا
  • قرنطینه مردم
  • و بسیاری از خدمات غیرضروری

 15 درصد تعرفه “کووید-19” بر بعضی از محصولات پتروشیمی وارداتی اعمال خواهد نمود.

یک کمیته فرعی دولتی در وزارت صنایع شیمیایی کشور هند برای واردات بعضی از محصولات پتروشیمی تعرفه‌های جدیدی در نظر گرفته است. این تعرفه ها از یکم ماه مه (12 اردیبهشت‌ماه) آغاز هواهد شد و تا 31 مارس سال 2021 (11 فروردین‌ماه) پابرجا خواهد ماند.

تاثیر ویروس کرونا بر محصولات پتروشیمی در هند

این گروه دولتی با عنوان شورای توسعه صادرات مواد شیمیایی پایه، محصولات آرایشی و رنگ (کمیکسیل) که خواهان بازخورد درباره این برنامه شده است، اعلام نمود : این اقدام با هدف حمایت از تولید  کنندگان داخلی در برابر افزایش حجم واردات به دلیل رویارویی با ویروس همه‌ گیر کرونا در جهان انجام گرفته است.

این کمتیه فرعی در وزارت صنایع شیمیایی هند اعلام کرد، تقاضا برای مواد شیمیایی در هند بدلایل ذیل به شدت تحت تاثیر است:

  • افزایش صادرات جهانی،
  • سقوط قیمت‌های جهانی نفت خام
  • و کندی شدید آهنگ رشد اقتصادی هند به دلیل شیوع ویروس کرونا

 بر اساس اعلام این نهاد دولتی هند، شرایط کنونی بیانگر ادامه کاهش شدید قیمت‌ها در میانه افزایش واردات از چین و دیگر کشورهاست . این موضوع سبب می‌شود برخی تولید کنندگان مجبور به تعلیق یا تعطیلی فعالیت‌های خود شوند.

این تعرفه 15 درصدی که به مصوبه دولت نیاز دارد ، افزون بر تعرفه‌های وارداتی موجود خواهد بود. این کمیته فرعی نیز توصیه می‌کند که همه عوارض و مالیات‌های صادراتی را پس بگیرد.

این توصیه همه مواد شیمیایی و محصولات پتروشیمی وارداتی به هند را شامل می‌شود. اما در نامه تکمیلی آمده است که محصولاتی نظیر اتیلن، پارازایلین، اتیلن دی‌کلراید و ونیل کلراید مونومر نیز می‌تواند از تعرفه‌گذاری معاف باشند.

ضایعات پلیمری گرانول

با پلیمر پلاست مولایی بهترین کیفیت را تجربه نمایید.

تامین کننده انواع محصولات پتروشیمی

مواد اولیه پلیمری و پلاستیک

خریدار ضایعات پلیمری