افزایش تولید PVC روسیه در نیمه نخست سال

تولید PVC روسیه در نیمه نخست سال 2020 میلادی نسبت به مدت مشابه سال 2019 یک درصد افزایش یافت.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی به نقل از نیپنا، موسسه ام‌آر‌سی اسکن ‌پلاست در گزارشی اعلام کرد: مجموع تولید محصول پلی‌ونیل کلراید (  PVC) غیرمخلوط روسیه در نیمه نخست سال جاری میلادی به 509 هزار و 300 تن رسید، به ‌طوری که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی یک درصد افزایش نشان می‌دهد.

تولید PVC غیر مخلوط روسیه در ماه ژوئن سال جاری میلادی 77 هزار و 200 تن بوده است، در حالی که این رقم در ماه پیش از آن (مه) 81 هزار تن بود، این اتفاق در پی توقف غیرمنتظره کارخانه شرکت کاستیک‌ ولگاگراد و توقف تولید برنامه‌ریزی نشده شرکت باشکر سودا برای انجام عملیات تعمیر و نگهداری رخ داد.

مجموع تولید پلیمر روسیه در نیمه نخست سال جاری میلادی به 509 هزار و 300 تن رسید، در حالی که این رقم در دوره مشابه پارسال 502 هزار و 600 تن بود، در این دوره زمانی تنها سه تولیدکننده تولید خود را افزایش دادند، در حالی که شرکت باشکیر سودا تولید محصول PVC خود را کاهش داد.

شرکت راس‌ونیل در ماه ژوئن امسال 28 هزار و 500 تن PVC تولید کرد، مقدار تولید امولوسیون پی‌وی‌سی این شرکت در دوره مورد بررسی 2 هزار و 300 تن بوده است، در حالی که این رقم در ماه مه 29 هزار و 900 تن بود. مجموع تولید سوپانسیون پی‌وی‌سی ‌راس‌ونیل در نیمه نخست سال جاری میلادی به 177 هزار و 100 تن رسید، در حالی که این رقم در دوره مشابه پارسال، 166 هزار و 800 تن بود.

آمار تولید رزین

شرکت سایانسکخیم‌ پلاست در نیمه نخست سال جاری میلادی به‌ طور میانگین 165 هزار تن PVC تولید کرده است. در حالی که این رقم در دوره مشابه پارسال 162 هزار و 500 تن بود. این شرکت در ماه گذشته میلادی 27 هزار تن سوپانسون PVC تولید کرده بود. در حالی که این رقم در ماه که ماه مه 27 هزار تن بود.

شرکت باشکر سودا در اواسط ماه مه و ژوئن واحد تولید PVC خود را به دلیل اختلال در عرضه اتیلن، تعطیل کرد. به‌ طوری که مجموع تولید نهایی این شرکت در ماه ژوئن به 15 هزار تن رسید. این رقم در ماه مه 22 هزار تن بود.

میانگین تولید رزین شرکت باکشر‌سودا در نیمه نخست سال جاری میلادی 130 و 700 تن بوده است، در حالی که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال پنج درصد کاهش نشان می‌دهد.

کارخانه کاستیک‌ولگاگردا در ماه‌های مه-ژوئن ظرفیت تولید خود را به دلیل انجام عملیات تعمیر و نگهداری متوقف کرد، در پی این توقف، تولید PVC این شرکت طی ماه‌های مه و ژوئن به ترتیب به یک‌هزار و 500 و پنج هزار و 900 تن رسید.

مجموع تولید رزین کارخانه کاستیک‌ولگاگردا در نیمه نخست امسال به 36 هزار و 500 تن رسید، در حالی که این رقم در مدت مشابه پارسال، 36 هزار تن بود. موسسه ام‌آرسی از شریکان موسسه آی‌سی‌آی‌اس است که در زمینه انتشار خبرهای پلیمری و گزارش‌های قیمتی از روسیه، اوکراین، بلاروسی، ازبکستان و قزاقستان فعالیت می نماید.

PVC

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد اولیه پلیمری و مواد اولیه پلاستیک