افزایش واردات پلی اتیلن

واردات پلی اتیلن اوکراین در 6 ماه نخست سال جاری میلادی چهار درصد افزایش یافت.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی به نقل نیپنا، موسسه ام‌آر‌سی دیتا اسکورپ اعلام کرد: واردات پلی اتیلن اوکراین در نیمه نخست امسال با چهار درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته میلادی به 136 هزار و 400 تن رسید.

در پی افزایش خرید همه گریدهای پلیمرهای اتیلنی توسط شرکت‌های اوکراینی، که بخشی از آن به دلیل کاهش محدودیت‌های ناشی از تمهیدات ویژه مقابله با شیوع کرونا در شماری از مناطق، واردات پلی ‌اتیلن اوکراین در ماه گذشته میلادی به 23 هزار و 700 تن رسید، در حالی که این مقدار در ماه مه 21 هزار و 800 تن بود. مجموع واردات پلی اتیلن اوکراین در نیمه نخست سال جاری میلادی به 136 هزار و 400 تن رسید، در حالی که این رقم در دوره مشابه پارسال 131 هزار و 100 تن بود.

همچنین واردات پلی‌اتیلن سبک و سنگین اوکراین در نیمه نخست سال جاری میلادی با افزایش همراه بوده است، در حالی که واردات دیگر گریدهای پلی‌اتیلن با کاهش روبه‌رو شد. واردات پلی ایتلن سنگین اوکراین در ماه ژوئن سال جاری میلادی به 7 هزار و 800 تن رسید، در حالی که این رقم در ماه پیش از آن (مه) 7 هزار و 900 تن بود، در عین حال واردات پلی‌اتیلن سنگین در نیمه نخست امسال به 54 هزار و 300 تن رسید، این رقم در نیمه نخست سال گذشته میلادی 48 هزار و 800 تن بود.

مجموع واردات پلی ‌اتیلن

در پی افزایش خرید شرکت‌های اوکراینی و تهسیل محدودیت‌های ناشی از مقابله با شیوع ویروس کرونا و فشار عوامل فصلی، واردات پلی‌اتیلن سبک اوکراین در ماه ژوئن سال جاری میلادی اندکی بیش از 7 هزار و 700 تن بود، در حالی که این رقم در ماه پیش از آن (مه) 6 هزار تن ثبت شده بود، در عین حال واردات پلی‌اتیلن سبک در نیمه نخست امسال به 32 هزار و 900 تن رسید، این رقم در نیمه نخست سال گذشته میلادی 37 هزار و 300 تن بود.

بر پایه این گزارش ، واردات پلی‌اتیلن سبک خطی اوکراین در ماه ژوئن سال جاری میلادی به 7 هزار و 100 تن رسید، در حالی که این رقم در ماه پیش از آن (مه) به 6 هزار و 400 تن رسیده بود، این در حالی است که تقاضای تولیدکنندگان فیلم‌های کششی برای پلی‌اتیلن با افزایش روبه‌رو شد.

مجموع واردات پلی ‌اتیلن سبک خطی در نیمه نخست امسال به 36 هزار و 400 تن رسید، این رقم در نیمه نخست سال گذشته میلادی 38 هزار و 900 تن بود.

واردات دیگر گریدهای پلی ‌اتیلن شامل اتیلن-ونیل-استات (EVA)، در نمیه نخست سال 2020 میلادی به 6 هزار و 500 تن رسید، در حالی که این رقم در دوره مشابه پارسال 6 هزار و 200 تن بود.

موسسه ام‌آرسی از شریکان موسسه آی‌سی‌آی‌اس است که در زمینه انتشار خبرهای پلیمری و گزارش‌های قیمتی از روسیه، اوکراین، بلاروسی، ازبکستان و قزاقستان فعالیت می‌کند.

پلی اتیلنپلیمر پلاست مولایی 

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی