بازار پتروشیمی و رشد قیمت‌های پایه

محصولات پلمیری و پتروشیمی

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از دنیای اقتصاد: جریان کلی حاکم بر قیمت‌های محصولات پتروشیمی در بورس کالا حکایت از شتاب نوسان قیمت‌ها برای صعود دارد. افزایش ۸۹/ ۳ درصدی قیمت مبنای ارز همسو با نرخ‌های جهانی افزایشی محصولات پتروشیمیایی و پلیمری نیرو محرکه این شتاب بود و اثر قدرتمند خود را بر قیمت‌های پایه این هفته برجای گذاشت.

محصولات پلیمری و پتروشیمی

بیشترین و کمترین رشد قیمتی

ردپای رشد قیمت‌های جهانی و نرخ ارز، سبز پوش شدن عموم قیمت‌های پایه محصولات پلیمری و پتروشیمیایی‌ها در بورس کالا را رقم زد.  بررسی قیمت کلیه محصولات پلیمری رشد حدود ۳ تا ۸ درصدی را نشان می‌دهد. بیشترین افزایش قیمت در بین این محصولات مربوط به پلی‌ پروپیلن نساجی است که با ثبت رشد ۶۷/ ۸ درصدی بیشترین افزایش نرخ را از آن خود کرد. پس از آن دو محصول پلی‌اتیلن سنگین فیلم و پلی پروپیلن شیمیایی در رده‌های بعدی افزایش قیمت‌ها قرار گرفتند. در این بین هر چهار گرید پلی اتیلن ترفتالات با ۸۹/ ۳درصد تغییر، کمترین افزایش نرخ را ثبت کردند.

اوضاع غالب حاکم بر محصولات شیمیایی نیز روند صعودی قیمت‌ها را آشکار می‌کند. مقایسه تغییرات نرخ در بین محصولات پلیمری و شیمیایی، دامنه نوسان بیشتری را برای گروه پتروشیمیایی‌ها نسبت به محصولات پلیمری نشان می‌دهد به‌طوری که قیمت محصولات پتروشیمیایی از یک درصد تا ۲۵ درصد به شکل پراکنده افزایش قیمت داشته و حتی در تعداد اندکی از محصولات این گروه قیمت‌های کاهشی نیز به چشم می‌خورد.

آروماتیک سنگین با رشد ۷۵/ ۲۵ درصدی بر صدر قیمت‌های افزایشی قرار گرفت. پس از آن سایر محصولات تغییرات ۱۰ درصدی یا کمتر را در قیمت‌ پایه تجربه کردند. سردمدار قیمت‌های کاهشی بودند به‌طوری که نسبت به قیمت پایه هفته گذشته با کاهش ۲۲/ ۵ درصدی همراه شدند.

محصولات پتروشیمی پلیمریپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی

تامین کننده مواد اولیه پلاستیک