بهبود بازار پی وی سی ترکیه

بهبود بازار پی وی سی پس از دو ماه رکود

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از پتروتحلیل: بازار پلی وینیل کلرید (پی وی سی)  ترکیه این هفته پس از آخرین جشن های عید سعید فطر بهبود یافت. فعالان بازار نسبت به تحرکات ماه ژوئن مثبت هستند زیرا آرامش قرنطینه باعث افزایش تقاضا برای پلیمر شده است. بسیاری از تولید کنندگان داخلی تقریباً به 100٪ ظرفیت رسیده اند، به همین دلیل اخیراً PVC ذخیره کرده اند.

نه تنها فعالیت تجاری بالا بلکه رونق تقاضای PVC که در هند قبل از ترکیه اتفاق افتاده، باعث شده است قیمت پلیمر پس از رکود دو ماهه افزایش یابد. تاجران گزارش داده اند که بازار PVC در ایالات متحده، کره جنوبی و همچنین بخشی از اروپا و مکزیک بهبود یافته است.

پی وی سی پتروشیمی

پیش بینی رونق بازار پی وی سی ترکیه

در همین حال قیمت PVC این هفته در ترکیه افزایش یافته است. تولید کننده محلی پتکیم، نیز 50 دلار در هر تن نرخ خود را افزایش داده است. پی وی سی اروپایی K58 ، K67 و K70 به ترتیب با قیمت 740-760 دلار در هر تن CFR ترکیه، 730-750 دلار در هر تن CFR ترکیه و 780-800 دلار در هر تن CFR ترکیه ارائه شده است.

K67 و K70 با مبدا مشابه هم با قیمت 990 دلار در هر تن و 1000 دلار در هر تن، مالیات بر ارزش افزوده در دسترس هستند.

شنیده می شود پی وی سی آمریکا در این هفته 730 دلار در هر تن/ CIF ترکیه بوده است که نسبت به کشورهای دیگر ارزان تر است.

تولید کنندگان مکزیک و مصر، گرید K67 را با نرخ 730-750 دلار در هر تن CFR ترکیه و 780-800 دلار در هر تن CFR ترکیه فروخته اند.

بازار PVC ترکیه هفته آینده پر جنب و جوش خواهد بود. کمبود مواد باعث افزایش قیمت ها می شود و تقاضا همچنان باقی خواهد ماند.

پی وی سیپلیمرپلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی