بورس هفته بعد چه می‌شود؟

توقف عرضه آبشاری سهام عدالت، خوش‌بینی مسئولان بورس به آینده این بازار، تداوم عرضه پالایشی یکم، افزایش قیمت دلار و فولاد، انتشار دستورالعمل بازارگردانی سهام، حذف سهمیه ارزی و توقف صف خرید دلار و همزمان با این اتفاق، آغاز کاهش قیمت خودرو هرکدام سیگنال‌های مثبتی برای بازار سهام محسوب می‌شود.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از تجارت نیوز، در هفته اخیر با وجود خوشبینی‌های پیش از شروع هفته شاخص بازار سهام  بورس بار دیگر یک روند منفی را پشت گذاشت. اما با وجود رشد منفی 4.5 درصدی شاخص در هفته گذشته، برای هفته بعد مجددا سیگنال‌های مثبتی قابل مشاهده است.

توقف عرضه آبشاری سهام عدالت شاید یکی از مهمترین اخبار چند روز اخیر بازار سهام باشد. پیگیری‌های تجارت‌نیوز از کارگزاری‌ها طی چند هفته اخیر نشان می‌دهد که سهام عدالت به صورت خرد فروخته می‌شود و ناظر بازار اجازه فروش در حجم زیاد را نمی‌دهد.

در همین حال خوش‌بینی مسئولان بورس همچنان ادامه دارد. مدیر عامل فرابورس با اعلام اینکه یکی از مصوبات مهم جلسه شورای عالی بورس مربوط به الزام حقوقی‌ها به بازارگردانی دربورس و فرابورس است، پیش‌بینی کرد از هفته آینده بازار سهام روند متعادل و نقدشونده‌ای را در پیش بگیرد.

تداوم عرضه پالایشی یکم، افزایش قیمت دلار و فولاد طی چند روز اخیر نیز هرک دام سیگنال‌های مثبت دیگر برای بازار سهام هفته بعد است.

آینده بازار بورس

در همین حال جزئیات دستورالعمل بازارگردانی سهام منتشر شده است. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مصوبه جدید شورای عالی بورس ناشران و سهام‌داران بزرگ را ملزم می‌کند تا در بازارگردانی بازار سرمایه کمک کنند.

حذف سهمیه ارزی دو هزار یورو که باعث برچیده شدن صف خرید ارز شده و انتشار اخباری مبنی بر آغاز کاهش قیمت خودرو نیز هرکدام می‌توانند سیگنال‌های مثبتی برای بورس باشند.

در کنار این اخبار، اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت ازبورس نیز از مهمترین سیگنال‌ها برای بازگشت روند شاخص است.

هچنین وزیر اقتصاد در هفته گذشته اظهارات مهمی داشت. وزیر اقتصاد گفت: نه فقط دولت که حکومت و قوای دیگر هم از بازار سرمایه حمایت خواهد کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور نیز با بیان اینکه ما دخالت مستقیم دربورس نداریم، گفت: مردم باید امید داشته باشند که بورس برای حفظ سرمایه‌شان جای مناسبی است اما در هیچ‌جای دنیا کسی نمی‌تواند بگوید بورسی داریم که همیشه مثبت است.

رئیس جمهور هم بار دیگر اظهارات بورسی داشت. حسن روحانی، رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولان بورس از سرمایه‌های مردم مراقبت کنند، گفت: فضای بورس را برای مردم آماده کردیم و مردم نباید به بورس کوتاه مدت نگاه کنند.

با وجود همه این سیگنال‌های مثبت به بازار سهام آیا بالاخره روند منفی شاخص بورس تغییر می‌کند و رشد شاخص از سر گرفته می‌شود؟

شاخص بورسپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پتروشیمی

‫0/5 ‫(0 نظر)