تأمین ارز واردات به رقم 6.2 میلیارد یورو رسید

بر اساس گزارش های دریافتی از سامانه نیما، از ابتدای سال جاری تا روز گذشته حدود ۶.۲ میلیارد یورو برای واردات انواع کالاها تأمین ارز شده است. 

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از روابط عمومی بانک مرکزی، از این میزان ارز حدود

  • 2.2 میلیارد یورو از محل عرضه ارز در سامانه نیما،
  • 2.1 میلیارد یورو از محل ارزبانکی برای کالاهای اساسی و دارو و تجهیزات پزشکی
  • 1.9 میلیارد یورو از محل ارزاشخاص (شامل صادرات در مقابل واردات حدود ۸۰۰ میلیون یورو و از محل صادرات غیر 1.1 میلیارد یورو) بوده است.

نکته حائز اهمیت در تأمین ارزاز محل منابع عرضه شده به سامانه نیما، ثبت رکورد ۲۶۰ میلیون یورویی در هفته گذشته بوده است. این رقم نسبت به هفته قبل حدود ۳۷ درصد رشد نشان می دهد.

یادآوری می شود، میزان فروش ارزدر سامانه نیما طی هفته گذشته معادل ۴۲۹ میلیون یورو بوده است، که نسبت به هفته پیش از آن ۹۲ درصد رشد داشته است.

همچنین معادل دلاری میانگین موزون نرخ تامین ارز واردات از محل سامانه نیما حدود ۱۶۴۰۰ تومان بوده است. این رقم حاکی از این است که نرخ تامین ارزواردات کالاهای مورد نیاز کشور، فاصله معناداری با نرخ های اعلامی در کانال های غیررسمی دارد.

لازم به توضیح است که منظور از فروش ارز، میزان کل ارزفروخته شده در سامانه نیما  می باشد و منظور از تامین ارز واردات، میزان رقم عملیاتی شده برای واردات کالاست.

لذا تفاوت میزان ارز فروخته شده و ارز تامین شده بدین معناست که مبلغ باقیمانده در روزهای آتی عملیاتی شده و به آمار ارز تامین شده اضافه می شود.

ارز نیماپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی و شیمیایی

تامین کننده انواع مواد اولیه پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *