تقاضا برای محصولات پتروشیمی در چین عادی می‌شود

برآوردهای شرکت پتروشیمی رونگ‌شنگ چین حکایت از این دارد که شرایط تقاضا برای محصولات پتروشیمی در این کشور در ماه های آتی به حال عادی باز می‌گردد.

به گزارش شرکت پلیمر پلاست مولایی بنقل از نیپنا، شرکت پتروشیمی رونگ‌شنگ، بازوی ثبت شده یک سهام‌ دار عمده در یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پالایشگر خصوصی چین، انتظار دارد که وضع تقاضا برای انرژی و محصولات شیمیایی در نیمه دوم سال جاری میلادی عادی خواهد شد.

پالایشگر خصوصی چینی ثبت شده در استان ژی‌ژیانگ چین اعلام نموده است که سودش در نیمه نخست سال جاری میلادی سه برابر شده است و این اتفاق در پی راه‌ اندازی مجتمع پالایشی و صنعت پتروشیمی ژی‌ژیانگ چین (ZPC) با ظرفیت پالایش روزانه 400 هزار بشکه نفت خام رخ داده است.

بخش عمده خوراک این مجتمع پالایشی و پتروشیمی از محموله‌های ارسالی نفت خام عربستان سعودی تامین می‌شود.

رونگ‌شنگ انتظار دارد مرحله دوم پروژه پالایشی خود را که روزانه 400 هزار بشکه دیگر به ظرفیت پالایش این مجتمع پالایشی و پتروشیمی می‌افزاید، راه‌اندازی کند به‌ طوری که روزانه 400 هزار بشکه به ظرفیت پخش پالایشی و سالانه یک میلیون و 400 هزار تن اتیلن به بخش پتروشیمی مجتمع یادشده در سه ماه چهارم سال جاری میلادی افزوده می‌شود.

کوان ویلینگ، رئیس هیئت مدیره رونگ‌شنگ در پاسخ به پرسش خبرنگار رویترز طی یک گفت‌وگوی آنلاین گفت: ما انتظار داریم آثار ویروس همه‌گیری جهانی کووید-19 (کرونا) بر بخش‌های انرژی و شیمیایی با وجود امکان موج جدید شیوع از میان رفته باشد.

انتظار می‌رود به دنبال بهبود تقاضا از سوی بخش‌های پایین‌دستی، تولید و فروش محصولات شیمیایی در چین به حال عادی بازگردد . همچنین این شرکت به سرمایه‌ گذاران خود اعلام کرد که نرخ بهره‌گیری از ظرفیت پالایشی 120 درصد و بخش اتیلن حدود 10 درصد است.

پتروشیمی چینپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی