توانمندی بانک مرکزی در ساماندهی بازار ارز

یک نماینده مجلس مطرح کرد:

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از ایبنا، روح الله حضرت پور از تعامل مجلس با بانک مرکزی برای ساماندهی وضعیت بازار خبر داد و گفت: خوشبختانه تجربه ثابت کرده بانک مرکزی توانمندی کافی برای ساماندهی وضعیت بازار ارز را داشته، از اینرو جای نگرانی وجود ندارد. وی با اشاره به وضعیت بازار ارز در ماه های اخیر، گفت: ورودبانک مرکزی برای ساماندهی ارزی به مثابه ماه های قبل می تواند دوباره به توفیق در وضعیت بازار منجر شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس یازدهم با بیان اینکه این بانک در برهه ای با تزریق ارز مداخله ای به بازار قیمت را ساماندهی کرده و از تلاطم های قیمتی جلوگیری کرد، افزود: اکنون نیز وقت آن رسیده که بانک مرکزی با ورود به موقع و تنظیم عرضه و تقاضا، نرخ ها را اصلاح کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه ساماندهی بازار از سوی بانک مرکزی با توجه به تجربه ای که در این حوزه وجود دارد کار سختی نیست، تصریح کرد: بانک مرکزی باید با تشدید نظارت ها از فعالیت های کاذب در بازار ارز جلوگیری کرده و به این ترتیب بازار را به سمت تعادل قیمتی هدایت کند.

حضرت پور با بیان اینکه مهم تر از کاهش نرخ ارز در شرایط فعلی ایجاد ثبات قیمتی در آن است، گفت: متاسفانه عدم ثبات در نرخ ارز بیشترین صدمه را به بازار تحمیل می کند، زیرا همین نوسانات برخی از سودجویان را به سمت بازار کشانده و خریدهای کاذب را افزایش می دهد.

بانک مرکزیپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی