توان پتروشیمی فارابی برای ورود به کسب‌وکار مخزن‌داری

پتروشیمی فارابی

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از شانا؛ محمود مخدومی روز چهارشنبه (۳۱ اردیبهشت‌ ماه) در آیین معارفه مدیرعامل پتروشیمی فارابی با تأکید بر ظرفیت‌های بالقوه این شرکت برای ورود به کسب‌وکار پرسود مخزن‌داری در کشور، به اقدام بسیار خوبی که درباره تکمیل و راه‌اندازی مخازن پتروشیمی فارابی در سه ماه گذشته انجام شده است اشاره نمود. وی گفت: خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی و پیگیری انجام‌شده کارکنان این شرکت و نیز حمایت پتروشیمی فناوران و امیرکبیر به‌عنوان سهامداران عمده این شرکت، موضوع تکمیل و راه‌اندازی مخازن و قرارداد اجاره آن با یکی از شرکت‌های پتروشیمی منطقه امضا شده است. که ارزش افزوده بسیار خوبی برای فارابی ایجاد کرده است.

ایشان بیان نمود کسب‌وکار مخزن‌داری با توجه به نیازهای جهانی و داخلی به ذخیره‌سازی همچنان یکی از کسب‌وکارهای بسیار سودده است. وی افزود: به نظر می‌رسد  فارابی با توجه به زمین ۱۰ هکتاری که در یکی از بهترین موقعیت‌های منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده و دسترسی بسیار خوبی که به اسکله‌های صادراتی دارد؛ می‌تواند کسب‌وکار مخزن‌داری را به‌عنوان یک کسب‌وکار سودآور در برنامه خود قرار دهد که نیازمند بررسی و طرح در هیئت مدیره شرکت است.

مدیرعامل تاپیکو با بیان اینکه خوشبختانه در مجموعه شستا، شرکت‌های تخصصی و زیرساخت‌های بسیار خوبی اعم از شرکت‌های پیمانکاری، فنی و مهندسی، بازرسی فنی و… برای راه‌اندازی و ساخت مخزن وجود دارد، ادامه داد: حتی با استفاده از ظرفیت شرکت‌هایی که در مجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی هستند، می‌توان این کسب‌وکار را به عنوان یک کسب‌وکار سودآور و با ارزش افزوده بالا در نظر گرفت.

مخدومی به وضع مناسب پتروشیمی فارابی در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود در دوره مدیریت جدید، این پتروشیمی بتواند از بازار پایه به بازار اصلی و جایگاه اصلی پتروشیمی فارابی برگردد.

ثبت رکورد تازه تولید محصول PA

محمود فخرایی، مدیرعامل پتروشیمی فارابی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از مدت سه ماهه سرپرستی خود بر این شرکت اظهار کرد: با حمایت‌های خوبی که توسط مدیران عامل پتروشیمی فناوران و امیرکبیر به‌عنوان سهامداران اصلی شرکت انجام شد موفق شدیم، در سه ماه گذشته رکورد تازه‌ای را در تولید محصول انیدرید فتالیک (PA) باوجود همه مشکلاتی که در تامین خوراک داشتیم پس از ۱۲ سال ثبت کنیم و ‌به رقم بیش از ۲۰۲۰ تن تولید دست‌ یابیم.

وی افزود: بالاترین مقدار تولید این محصول در فارابی مربوط به سال ۸۷ بود که شرکت توانسته بود ۱۹۹۸ تن PA تولید کند، این در حالی است که مقدار تولید تا پایان اردیبهشت ماه به بیش از ۲۰۹۰ تن افزایش یافت.

مدیرعامل فارابی به تکمیل و راه‌اندازی مخازن پتروشیمی فارابی و امضای قرارداد اجاره آنها اشاره و تأکید کرد: در برنامه کوتاه مدت خود برنامه‌ریزی برای مسقف کردن دو مخزن دیگر از مخازن موجود و ایجاد ارزش افزوده از طریق اجاره آنها را در دستور کار قرار داده‌ایم.

فخرایی روزآمد کردن سامانه ایمنی و آتش‌نشانی مخازن، نوسازی خطوط لوله به طول ۲.۵ کیلومتر، دریافت مجوز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی برای تأمین خوراک به‌صورت قرارداد خارج از بورس کالا، مطالعه امکان‌سنجی احداث واحد متانول سبز، بررسی طرح احداث واحد کلرآلکالی با مشارکت پتروشیمی غدیر، روزآمد کردن سامانه حقوق و دستمزد بر مبنای طرح طبقه‌بندی مشاغل و تدوین چارت سازمانی جدید بر اساس ابلاغیه‌های تاپیکو را از مهم‌ترین دستاوردهای سه ماه گذشته عنوان کرد.

آیین معارفه محمود فخرایی، مدیرعامل جدید پتروشیمی فارابی عصر چهارشنبه (۳۱ اردیبهشت‌ماه) با حضور محمود مخدومی، مدیرعامل تاپیکو، محمدجواد بدری مدیرعامل پتروشیمی فناوران، نمایندگان پتروشیمی امیرکبیر در هئیت مدیره فارابی و معاونان و مدیران پتروشیمی فارابی در ماهشهر برگزار شد.

محصولات پتروشیمیپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پلاستیک