تولید پی وی سی ، یکی از کمیاب‌ترین محصولات پتروشیمی جهان در ایران

تولید گرید جدید پی وی سی در کشور ایران

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از خبرگزاری شانا؛ در شرایط کنونی با بهره‌برداری از مجتمع‌های پتروشیمی آبادان، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی بندرامام و پتروشیمی اروند، ظرفیت تولید محصول پی وی سی (پلی ‌وینیل کلراید) صنعت پتروشیمی به حدود ۷۴۵ هزار تن در سال می‌رسد.

از افتتاح تازه‌ترین طرح تولید پلی ‌وینیل کلراید کشور یعنی پتروشیمی اروند حدود ۹ سال می‌گذرد و با بهره‌برداری از این مجتمع پتروشیمی در کنار افزایش ظرفیت تولید پی ‌وی ‌سی، سبد تولید این محصول پتروشیمیایی کشور با گریدهای جدید سوسپانسیون و امولسیون پی وی سی متنوع‌ تر شد.

با گذشت حدود یک دهه از افتتاح و بهره‌برداری آخرین طرح پی وی سی ایران، شمارش معکوس برای راه‌اندازی و بهره‌برداری تجاری پتروشیمی هگمتانه با ظرفیت تولید ۴۸ هزار تن محصول پی‌وی‌سی آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود این طرح نیمه دوم امسال در مدار بهره‌برداری قرار گیرد.

با راه‌اندازی این طرح پتروشیمیایی، پیش‌بینی می‌شود یکی از کمیاب‌ترین محصولات پتروشیمی در همدان تولید شود و برای نخستین بار امکان تولید پودر و گرانول پلی ‌وینیل کلراید با گرید پزشکی فراهم شود، که عملاً ایران به جمع صادر کنندگان این محصول کمیاب صنعت پتروشیمی جهان می‌پیوندد.

پودر و گرانول پلی ‌وینیل کلراید با گرید پزشکی یکی از بی‌نظیرترین محصولات صنعت پتروشیمی جهان است و فقط چند کشور محدود فناوری تولید این محصول راهبردی پتروشیمیایی را در اختیار دارند. و قطعا کشور ایران در عمل از واردات یک محصول ارزشمند و کاربردی در صنایع بهداشتی و پزشکی بی‌نیاز می‌شود.

پی وی سیپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی

تامین کننده انواع مواد اولیه پلاستیک