رویارویی شرکت‌های آلمانی بازیافت پلاستیک با بحران

بازیافت پلاستیک

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از نیپنا، انجمن آلمانی فدرال مواد اولیه و بازیافت (BVSE) اعلام کرد که شرکت‌های آلمانی بازیافت پلاستیک به دلیل شرایط ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کووید- 19 (کرونا) با شرایط بحرانی روبه‌رو شده‌اند و حتی اوضاع در ماه‌های آینده می‌تواند بحرانی‌تر شود.

هربرت اسنل، معاون مدیر عامل انجمن فدرال مواد اولیه و بازیافت (BVSE) گفت: ترکیب افت قیمت‌ها برای محصولات جدید پلاستیک، کاهش تقاضا و مشکلات پیش روی بخش‌های حمل و نقل و لجستیک، شرکت‌های فعال در حوزه بازیافت پلاستیک را با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است.

وی افزود: ما شاهد مشکلاتی عظیم به دلیل رویارویی با سناریوی بحران جهانی هستم که این شرایط ظرف هفته‌ها و ماه‌های آینده به دلیل محدودیت‌های ناشی از شثوع ویروس همه‌گیر کرونا که به تدریج در حال برداشته شدن است، می‌تواند دوچندان شود.

بر اساس این گزارش ، معاون مدیر عامل انجمن فدرال مواد اولیه و بازیافت (BVSE) تصریح کرد: ماه‌های زیادی به طول می‌انجامد تا اقتصاد جهان دوباره احیا شود و زنجیره‌های تامین در سطح داخلی، اروپا و سراسر جهان به کار افتد.
انجمن فدرال مواد اولیه و بازیافت BVSE 300 عضو دارد.

در زمینه فرآوری، 43 شرکت عضو این گروه بازرگانی هستند که پیش از آغاز بحران سالانه یک میلیون و 700 هزار تن مصولات پلاستیکی بازیافتی تولید می‌کردند و دو هزار 750 نفر در این بخش شاغل هستند و فروش این شرکت‌ها سالانه 630 میلیون یورو بوده است.

بازیافت پلاستیکپلیمر پلاست مولایی 

تامین کننده انواع مواد پلیمری و خریدار ضایعات پلاستیک