سازمان محیط زیست لایحه اصلاح شده کاهش مصرف پلاستیک را ارسال می نماید

لایحه اصلاح شده کاهش مصرف پلاستیک هفته آینده به هیئت دولت ارسال می شود.

معاون دفتر مدیریت پسماند سازمان محیط زیست ، از ارسال لایحه اصلاح شده کاهش مصرف پلاستیک به کمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت در هفته آینده خبر داد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از ایسنا، پیام جوهرچی با بیان این که تهیه و تدوین این لایحه تکلیف دولت به سازمان محیط زیست بوده است، گفت: در راستای هدف حمایت از محیط زیست، یک سال پیش دولت به سازمان حفاظت از محیط زیست تکلیف کرد تا لایحه ای با موضوع کاهش مصرف پلاستیک تهیه و تدوین کند و این سازمان نیز با بهره جستن از نظر کارشناسان، لایحه‌ای با ۱۲ بند پیشنهادی تدوین کرد.
وی با اشاره به اینکه این لایحه پس از تدوین به کمیسیون زیربنایی دولت فرستاده شد، اظهار داشت: این کمیسیون ایرادهایی به این لایحه گرفت و به سازمان محیط زیست بازگشت داد. اکنون با استفاده از نظرات و پیشنهادات اصلاحی کارشناسان، اصلاحات مورد نظر انجام شده و لایحه آماده ارسال به دولت است و هفته آینده به کمیسیون زیربانی هیئت دولت ارسال می‌شود.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، جوهرچی در پایان حفظ محیط زیست را یکی از دغدغه‌های دولت دانست و گفت: این لایحه در چارچوب کلی و سیاست‌های همه جانبه دولت تدوین شده و اکثر بندهای آن تشویقی است. همچنین سعی شده است تا علاوه بر سیاست های تشویقی، بازه زمانی‌ هم برای تولیدکنندگان پلاستیک در نظر گرفته شود تا بتوانند مواد اولیه خود را با مواد اولیه تجزیه‌پذیر جایگزین کنند.

محیط زیستپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پلاستیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *