سه طرح پتروشیمی در بوشهر و لرستان توسط روحانی افتتاح شد

مراسم بهره برداری از سه طرح پتروشیمی در استان‌های بوشهر و لرستان با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس در ساختمان حافظیه تهران انجام شد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از ایسنا، در این مراسم مجتمع پتروشیمی متانول کاوه با ظرفیت تولید روزانه ۷ هزار تن متانول در گرید AA که بزرگ‌ترین تولیدکننده متانول جهان محسوب می‌شود در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار در سواحل غربی شهرستان دیر استان بوشهر واقع در پارس شمالی احداث شده است.

پتروشیمی کاوه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وارد مدار تولید شده است و ساخت اسکله اختصاصی در سواحل خلیج ‌فارس در مجاورت مجتمع کاوه برای صادرات محصولات تولیدی از مزایای این طرح است.

پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه هم با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول امروز با دستور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

این مجتمع یکی از ۱۷ طرح این صنعت وعده داده شده وزیر نفت برای افتتاح در سال ۹۹ است که در عسلویه به بهره برداری خواهد رسید. کار احداث پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه از سال ۱۳۹۴ آغاز شد و امروز این طرح روزانه یک میلیون دلار درآمدزایی دارد.

در لرستان هم تولید سالانه ۱۰۰ تن کاتالیست به بهره برداری خواهد رسید. این کارخانه وظیفه تولید کاتالیست‌های راهبردی صنعت پتروشیمی کشور را برعهده خواهد داشت.

این سه طرح در مجموع با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون دلار راه اندازی شده است و بیش از ۴ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی ایران اضافه می‌کند.

پتروشیمی

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پلاستیک