شاخص بورس و صعود ۳۴ هزار واحدی

شروع سبز بازار سرمایه

شاخص بورس هفته خود را با چراغ سبز آغاز و بیش از ۳۴ هزار واحد رشد کرد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۳۴ هزار و ۹۳۸ واحد رشد رقم ۹۷۳ هزار و ۴۹۵ واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۶۸۴۸ واحد صعود در رقم ۳۱۸ هزار و ۸۹۶ واحد ایستاد.

معامله‌گران بازار بورس  ۹۳۹ هزار معامله انجام دادند که ۶۱ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال ارزش داشت. در بازار امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گلگهر، بانک ملت و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت روی بورس را گذاشتند و بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو، سرمایه‌گذاری خوارزمی و ملی صنایع مس ایران نمادهای پربیننده بورس بودند.

بازگشت فرابورس به کانال ۱۱ هزار واحد

بعد از بازار بورس ، شاخص کل فرابورس نیز ۳۸۳ واحد رشد کرد و در رقم ۱۱ هزار و ۲۴۸ واحد ایستاد. در این بازار ۴۷۱ هزار معامله به ارزش ۳۱ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال انجام شد.

سنگ‌آهن گوهر زمین، پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌گذاری صبا تامین، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.

همچنین سهامی ذوب‌ آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، بانک دی، سیمان لار سبزوار، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، فولاد هرمزگان جنوب و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

بورس

بورس در هفته جاری به کدام سمت و سو می‌رود؟

کارشناس بازار سرمایه «امیرعلی امیرباقری» پیش‌بینی کرد در معاملات هفته جاری شاهد روند مثبت برای بازار خواهیم بود، اما روند صعودی بازار برخلاف چند وقت گذشته چندان پرشتاب نخواهد بود. وی روند بازار را مورد پیش بینی قرار داد و گفت: اصلاح در بازار در  میان‌مدت و بلندمدت درخصوص برخی از سهام ادامه پیدا می‌کند و یک سری از سهام که نسبت به کلیت بازار از رشد کمتری برخوردار بودند بیشتر مورد توجه فعالان بازار واقع خواهند شد.

امیرباقری گفت: در هفته جاری به دلیل شفاف سازی‌هایی که از سوی مسئولان در زمینه روش مستقیم سهام عدالت ایجاد می‌شود، احتمالا وزنه سمت تقاضا سنگین‌تر از عرضه باشد و شاهد روند مثبت برای بازار در هفته جاری خواهیم بود.

وی در پایان به فعالان بازار توصیه کرد و گفت: سهامداران نباید صرفا جریان نقدینگی را ملاک تصمیم‌گیری خود برای خرید سهام قرار دهند زیرا هیجانات موجود در بازار زودگذر است و چیزی که در نهایت در بورس موجب کسب انتفاع از سوی  فعالان بازار می‌شود واقعیات شرکت‌ها، دارایی‌ها و سودسازی و عملکرد آنها است.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پلاستیک

تامین کننده انواع محصولات پتروشیمی