شاخص در کانال یک میلیون و 400 هزار واحد ماند

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 42 هزار و 970 واحد روبرو شد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی به نقل از نیپنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات با کاهش 42 هزار و 970 واحد به رقم یک میلیون و 419 هزار و 312 واحد رسید.

شاخص کل بورس با معیار هم وزن امروز با کاهش 2.9 درصد با عقب نشینی 5 هزار و 693 واحد به رقم 394 هزار 956 واحد رسید و ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 394 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 4 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 611 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 389 میلیارد تومان داد و ستد کردند و اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از 2 هزار و 208 میلیارد تومان رسید را هم در نظر بگیریم،‌ امروز معامله‌گران در بورس اوراق بهادار و فرابورس بیش از 6 و نیم هزار میلیارد داد و ستد کردند.

همچنین نمادهای مهمی که قبلا شاخص ساز بودند در ریزش شاخص بازار مؤثر بودند به گونه‌ای که نماد فولاد مبارکه، ملی مس ایران، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین،‌پالایش نفت اصفهان، گل‌گهر، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند و نمادهای پربیننده امروز در بورس شامل پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، بانک ملت، فولاد مبارکه، ملی‌مس ایران، بانک تجارت، و گروه پتروشیمی سرمایه ایران بودند.

در فرابورس ایران  نیز امروز شاخص کل ریزشی بوده

و با کاهش 266 واحد به رقم 17 هزار و 8 واحد رسید و ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 139 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران فرابورس امروز بیش از 1.1 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 453 هزار نوبت معامله و به ارزش 2هزار و 208 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای ذوب‌آهن، پتروشیمی تندگویان، گروه مالی سپهر صادرات، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان، فرابورس ایران و سنگ آهن گهرزمین به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای پربیننده در فرابورس ایران شامل ذوب‌آهن اصفهان، پلیمر اریاساسول، سرمایه‌گذاری صباتامین، پتروشیمی تندگویان، سرمایه‌گذاری پویا، پتروشیمی ارومیه، و آتیه داده پرداز و فرابورس ایران بودند.

شاخص در کانال یک میلیون و 400 هزار واحد ماند

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری  و محصولات پتروشیمی