پتروشیمی

صعود قیمت‌های پایه پتروشیمیایی

بهای دلار نیمایی به نسبت هفته گذشته ۵۶/ ۴ درصد رشد را تجربه کرد

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از دنیای‌اقتصاد: رشد دو اهرم تاثیرگذار در معادله کشف نرخ‌های پایه محصولات پتروشیمیایی موجب شد که روز گذشته رشد محسوس قیمت‌های پایه در بورس کالا را شاهد باشیم. میانگین ماهانه بهای دلار نیمایی به نسبت هفته گذشته ۵۶/ ۴ درصد رشد را تجربه کرد و با قیمت ۲۳۶ هزار و ۷۳۳ ریال در محاسبات بهای نرخ‌های پایه ظاهر شد. درکنار اثرگذاری این محرک حاشیه‌ساز این روزها، که سکاندار رشد قیمت‌های پایه تاکنون به شمار می‌رود، قیمت تعداد زیادی از گروه‌های کالایی صعودی بیش ازاین رشد را به ثبت رساندند.

از این رو نقش قیمت‌های جهانی در تعیین قیمت‌های پایه هفته جاری برجسته شده است و رشد این قیمت‌ها نیز محرک دیگری است که سبب بالا رفتن قیمت‌های پایه پتروشیمیایی‌ ها شده است. بنابراین اثر هر دو محرک اصلی یعنی بهای نیمایی ارز و قیمت‌های جهانی در کشف نرخ‌های پایه هفته جاری هم‌جهت و صعودی بوده که نتیجه آن سبزپوش بودن و رشد قابل توجه نرخ‌های پایه محصولات پتروشیمیایی برای هفته جاری به حساب می‌آید.

نرخ پایه مواد اولیه پلیمری در بورس کالا هفته جاری را در حالی پشت سر خواهد گذاشت که بازه افزایشی ۵/ ۴ تا ۶/ ۹ درصد را برای بهای کلیه پلیمرها در بر دارد. رشد نرخ‌های پایه محصولات شیمیایی ‌بورس کالا نیز در بازه حدود ۲ تا ۱۴ درصدی به ثبت رسید. استایرن منومر با افزایش ۱۸ هزار و ۲۸۷ ریال در رده بیشترین رشد قیمتی قرار گرفت و زایلین مخلوط در پایین‌ترین رده جدول جای گرفت و کمترین رشد قیمت را طی این هفته تجربه کرد.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی

تامین کننده مواداولیه پلاستیک