صنایع شیمیایی و کاهش فرصت های شغلی

فرصت‌های شغلی صنایع شیمیایی آلمان در ماه آوریل سال 2020 میلادی با پنج درصد کاهش روبه‌رو شد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی به نقل نیپنا، بر اساس تحقیقات موسسه آلمانی آی‌اف‌او مستقر در مونیخ روز دوشنبه (پنجم اسفندماه) اعلام نمود که فرصت‌های شغلی در صنایع شیمیایی آلمان در ماه آوریل سال جاری میلادی به دلیل آثار منفی ناشی از شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا با پنج درصد افت همراه بوده است.

در حالی که صنایع داروسازی آلمان در پی شیوع ویروس همه گیر کرونا هیچگونه بیکاری را گزارش نکرده است، دیگر بخش‌های پایین دستی صنایع شیمیایی از افزایش رقم بیکاری در دوره مورد بررسی گزارش دادند.

بخش‌های خدماتی از جمله هتل‌ها، رستوران‌ها و آژانس‌های مسافرتی در پی شرایط ناشی از قرنطینه و اعمال محدودیت‌های سختگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با کاهش فرصت‌های شغلی روبه‌رو شدند.

در دیگر بخش ها

در بخش‌های تولیدی، 39 درصد شرکت‌های خودروسازی رکوردهای تازه‌ای در زمینه بیکاری ثبت کردند، به‌گونه‌ای که آمار بیکاری در بخش تولیدات چرم و کالاها و کفش‌های چرمی از مرز 48 درصد گذشت.

اگرچه کاهش فرصت‌های شغلی اندک بوده است، گروه آلمانی بازرگانی بی‌ای‌وی‌سی اعلام کرده است که کارگران صنایع شیمیایی و داروسازی آلمان در فهرست کارهای کوتاه مدت قرار گرفته‌اند.

صنایع شیمیایی با ارزش فروش سالانه 193 میلیارد یورو در سال 2019 و بیش از 400 هزار نیرو بزرگترین صنعت در آلمان به شمار می‌آید.

صنایع شیمیایی

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع محصولات پلیمری و مواد اولیه پلاستیک