صنعت پتروشیمی

صنعت پتروشیمی

عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران گفت: صنعت پتروشیمی ایران اکنون محور و ستون توسعه اقتصادی کشور به‌شمار می‌رود.

 سعید زرندی، عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار نیپنا  با بیان  که سرازیر کردن منابع به سوی تولید می‌تواند به تحقق جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی منجر شود، گفت: هر قدر در توسعه این صنایع تلاش شود از گاز و نفت نیز بهتر و بیشتر استفاده خواهد شد، در واقع صنعت پتروشیمی ارتباط مستقیم با نفت و گاز دارد. همچنین در اسناد بالا دستی کشور از جمله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های جلوگیری از ضربه‌پذیری اقتصاد از درآمدهای نفت و گاز، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی عنوان شده است.

وی افزود: صنایع پایین‌دستی این صنعت به طور مستقیم و غیرمستقیم مشاغل بسیاری را ایجاد کرده‌اند و میزان پیوند آنها با سایر بخش‌های اقتصادی قابل‌ ملاحظه است. باید پذیرفت که این صنعت در جهان جزو صنایع بزرگ محسوب می‌شود که البته این صنعت سود آور در ایران قدمتی ۵۰ ساله دارد که باید بیش از پیش به توسعه آن نگاه ویژه‌ای داشت.

فرصت های آینده

زرندی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی در سال جهش تولید، باید از امکانات و توان داخلی استفاده کند، زیرا این مهم ظرفیت تولید در این صنعت را افزایش خواهد داد. فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در ایران وجود دارد که در این بین، سرمایه‌گذاری در بخش پتروشیمیایی به دلیل جلوگیری از خام فروشی از توجه ویژه‌ای برخوردار است.

این عضو اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: تزریق منابع به سوی تولید و جلوگیری از هدرروی منابع ملی می‌تواند به تحقق جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی منجر شود، از این رو سرمایه‌گذاری و برطرف کردن منابع مالی این صنعت، بدون تردید سبب افزایش اشتغال‌ زایی می‌شود که باید مسیر جذب سرمایه‌ها تسهیل شود.

عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه بخش خصوصی می‌تواند نجات‌ بخش صنعت پتروشیمی کشور باشد، گفت: باید شرایط را برای حضور بخش خصوصی واقعی در این صنعت فراهم کنیم.

صنعت پتروشیمی

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد اولیه پلاستیک و محصولات پلیمری