دستگاه تزریق پلاستیک

صنعت پلاستیک کشور یک گام به سوی خودکفایی برداشت

یک شرکت دانش‌بنیان توانسته است با تاسیس یک خط تولید فناورانه کشور را از واردات قطعات مهم و اصلی دستگاه تزریق پلاستیک بی‌نیاز کند.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی، جواد عباسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: تمام محصولات پلاستیکی که در زندگی مشاهده می‌کنیم، اعم از لوله‌های پلاستیکی، بست‌ها و ظروف پلاستیکی غالباً به وسیله دستگاه‌هایی به نام دستگاه تزریق پلاستیک ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه، وابستگی کشور به دستگاه تزریق پلاستیک و قطعات آن به خارج از کشور باعث ایجاد اختلال در خطوط تولید می شد، تصریح کرد: به همین دلیل، با گردآوری یک گروه جوان و نخبه قطعات اصلی و مهم این دستگاه شامل سیلندر و مارپیچ دستگاه تزریق پلاستیک را بومی‌سازی کردیم.

این فعال دانش‌بنیان، با اشاره به اهمیت بومی‌سازی قطعات در کشور، گفت: به دلیل کیفیت بسیار خوب محصولات تولیدی در شرکت ما و قیمت رقابتی آن، شرکت‌های ایرانی ترجیح می‌دهند تا از محصولات ما به جای محصولات تولید شده در جنوب شرفی آسیا استفاده کنند و این موصوع باعث افتخار این مجموعه دانش‌بنیان است.

بر اساس گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عباسی همچنین ضمن تاکید مجدد بر کیفیت‌گرایی در رقابت‌های تجاری، افزود: یکی دیگر از صنایعی که در صدد بومی سازی محصولات آن هستیم، دستگاه‌ها و خط تولید الیاف است.

این تجهیزات از خارج از کشور وارد می‌شود و ما در حال حاضر با تاسیس یک واحد تحقیق و توسعه تخصصی، مطالعات و تحقیق گسترده‌ای در این حوزه انجام داده‌ایم و به زودی خط تولید این دستگاه‌ها در کارخانه راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: این تجهیزات پسماندهای پلاستیکی مانند بطری‌های نوشیدنی را به نوعی الیاف تبدیل می‌کند که در موارد مختلفی از جمله در صنعت نساجی کاربرد دارد. بدون شک اقدامات بسیار ارزشمندی در کشور ما در زمینه بومی‌سازی محصولات دانش‌بنیان انجام گرفته است. با این همه هنوز محصولات بسیاری وجود دارد که باید به همت جوانان متخصص، بومی‌سازی شود.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پلاستیک