ضایعات پلیمری آسیابی چیست؟

ضایعات پلیمری آسیابی نوع خاصی از مواد بازیافتی یا ضایعات پلیمری نیست. بلکه به شکل خرد شده این قطعات مواد آسیابی گفته می­شود. زمانی که قطعات بازیافتی از نقاط مختلف جمع‌آوری می­شوند، حجم زیادی دارند. این موضوع سبب میشود  که فضای زیادی را اشغال کنند. برای کاهش فضای اشغال شده، این قطعات را درون دستگاه­های آسیا، به قطعات بسیار کوچکی تبدیل می­کنند. این قطعات پرک نام دارند. در این صورت نگه داری یا انبار کردن آن­ها ساده­تر می­شود. البته احتمالا دلیل اصلی تبدیل ضایعات به پرک، این است که بتوان آن­ها را به گرانول تبدیل نمود.

برخی از مواد پلاستیکی بصورت گرانول و برخی بصورت پرک خرید و فروش می گردند. برای مثال 99% بازار بازیافت پت مربوط به پرک آن می باشد. پت بصورت گرانول پت فروخته نمیشود و مستقیما پرک می گردد.

از مواردی که فقط بصورت آسیابی خرید و فروش می شود سبدهای ضایعاتی هستند و علت این امر اینست که دستگاه های تزریق سبد مواد ورودی بصورت پرک می باشند و نیازی به گرانول کردن آنها نیست ،در صورتی که بقیه مواد پلیمری هم بصورت آسیابی و هم بصورت گرانول خرید و فروش می شوند .

همچنین ضایعات پا دستگاهی از دیگر مواردی می باشند که خریدار به دلیل مطمئن شدن از صحت بار تمایل به دریافت پرک بجای گرانول را دارد.

ضایعات پلیمری آسیابی و دستگاه های آسیابی

دستگاه آسیاب مهمترین دستگاه در بازیافت پلاستیک ها می باشد . به عبارت دیگر کارایی این دستگاه وابسته به خرد کردن پلاستیک ها به قطعات کوچکتر و یکنواخت است. سرعت کارایی و عملکرد دستگاه آسیاب و همچنین نرخ تولید پرک های پلاستیکی  بسیار مهم می باشد که به پارامترهایی همچون نوع ماده و پلاستیک ورودی به دستگاه آسیاب پلاستیک، ابعاد محفظه برش و نوع طراحی تیغه ها ، جنس تیغه ها ، تعداد و کمیت تیغه ها، سرعت موتور الکتریکی دستگاه و ابعاد توری بستگی دارد.

محصولات ضایعات پلیمری آسیابی