قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۴/۲۴

قیمت نفت

به گزارش پلیمرپلاست مولایی بنقل از خبرگزاری تسنیم: به دنبال نگرانی ها در مورد تعطیلی مجدد کسب و کارها در نتیجه افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا قیمت نفت روز سه شنبه شاهد افت حدودا 2 درصدی بود. قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 84 سنت معادل 2.1 درصد کاهش به 39 دلار و 26 سنت رسید. قیمت نفت برنت هم امروز با 77 سنت معادل 1.8 درصد افت به 41 دلار و 95 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه شاهد افت بیش از یک درصدی بود.

روز دوشنبه فرماندار کالیفرنیا دستور تعطیلی رستوران ها، سینماها، باغ وحش ها و موزه ها را صادر نمود تا جلوی شیوع بیشتر کرونا در پرجمعیت ترین ایالت آمریکا را بگیرد. در لس آنجلس و سن دیگو، 2 مدرسه پرجمعیت اعلام کردند که از ابتدای سال تحصیلی آینده تمامی کلاس های خود را به صورت آنلاین برگزار می کنند. پیش از این محدودیت ها در ایالت های دیگری نظیر فلوریدا و تگزاس نیز مجددا برقرار شده بود.

استفن اینز تحلیلگر شرکت اکسی کورپ دراین باره نوشت: با توجه به تعطیلی کسب و کارها در کالیفرنیا، می توان انتظار داشت ماه جولای برای بازار نفت بیش از آنچه انتظار می رفت چالش برانگیز باشد.

بازارها به دقت آمارهای مربوط به میزان مصرف سوخت را که اواخر امروز از سوی انستیتوی نفت آمریکا منتشر می شود رصد خواهند کرد. آمارهای رسمی دولت آمریکا نیز فردا منتشر شود.

تحلیلگران برآورد می کنند که میزان ذخایر بنزین آمریکا در هفته منتهی به 10 جولای 900 هزار بشکه کاهش یافته و میزان ذخایر نفت خام نیز با افت 2.3 میلیون بشکه ای مواجه شده باشد. با توجه به تضعیف رشد تقاضا، بازار همچنین با نگرانی نشست امروز کمیته نظارتی اوپک و متحدانش در زمینه توافق کاهش تولید را دنبال می کند.

قیمت نفت