قیمت نفت امروز ۹۹/۰۵/۲۴

برنت ۴۵ دلار و ۱۰ سنت شد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۴ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۴۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری پلیمر پلاست مولایی نقل تسنیم، در حالی که این امیدواری ایجاد شده که به رغم تداوم شیوع گسترده کرونا تقاضا برای نفت در حال افزایش است، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود و در مسیر ثبت دومین هفته افزایشی متوالی خود قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 14 سنت معادل 0.3 درصد افزایش به 45 دلار و 10 سنت رسید و در مسیر ثبت رشد هفتگی حدودا 1.6 درصدی قرار گرفت. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 12 سنت معادل 0.3 درصد رشد به 42 دلار و 36 سنت رسید. نفت خام آمریکا از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود 3 درصد رشد داشته است.

کاهش ذخایر نفت خام

رابرت یاوگر، تحلیلگر شرکت میزوهو سکیوریتیز گفت: «وضعیت تا حدودی بهبود یافته اما عوامل موثر در بازار هنوز با وضعیت مطلوب فاصله دارند…. بازار با مازاد عرضه روبروست.»

این هفته دولت آمریکا اعلام کرد که میزان ذخایر نفت خام، بنزین و میعانات این کشور طی هفته گذشته شاهد کاهش بوده و پالایشگاه ها اقدام به افزایش تولید خود کرده اند. همین مسئله سبب رشد قیمت ها شد. با این وجود، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از میزان تقاضا برای نفت در سال جاری میلادی را کاهش داده و گفته کاهش سفرهای هوایی به دلیل کرونا موجب افت 8.1 میلیون بشکه ای مصرف نفت در سال 2020 خواهد شد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هم اوایل این هفته گفته بود تقاضای جهانی نفت امسال احتمالا 9.06 میلیون بشکه کاهش خواهد یافت. اوپک و متحدانش از جمله روسیه از ماه می تولید نفت خود را به میزان حدود 10 درصد تقاضای جهانی کاهش داده اند. در همین حال، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفته انتظار ندارد در نشست کمیته نظارتی گروه اوپک پلاس در هفته آینده تصمیمی سریعی در مورد کاهش تولید نفت اتخاذ شود.

قیمت نفتپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی و مواد اولیه پلاستیک