قیمت نفت در آستانه صعودی شدن قرار گرفت.

نفت و ویروس کرونا

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از ایسنا، در معاملات روز چهارشنبه قیمت نفت تگزاس آمریکا با ۱۸ درصد یا ۲.۰۵ دلار افزایش، در ۱۳.۶۲ دلار به ازای هر بشکه معامله شد. همچنین شاخص این ماده برنت نیز با ۴ سنت افزایش در ۱۹.۳۷ دلار به ازای هر بشکه ایستاد.

بورس وال استریت دو شب گذشته شاهد سقوط بی سابقه قیمت نفت وست تگزاس برای تحویل در ماه مه ۲۰۲۰، به زیر صفر و بهای منفی بود.

به عقیده بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه نفت و انرژی، علت اصلی این سقوط بی سابقه که برای نخستین بار در تاریخ به ثبت رسید، تخریب تقاضا تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا (کوید 19) و همچنین روند کندتر از حد انتظار بازگشایی اقتصاد آمریکا بیان شده بود.

استفانی اینس، تحلیلگر ارشد بازارهای جهانی در AxiCorp در این خصوص خاطر نشان نموده است: بازارهای جهانی نفت به شدت تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا با افت شدید، ناگهانی و البته موقت در تقاضای طلای سیاه دست و پنجه نرم می کنند.

وی در ادامه اظهارات خود هشدار داده است که احتمالاً با تداوم بحران کنونی ناشی از ویروس کرونا، باری دیگر ظرفیت ذخیره سازی کشورهای تولید کننده این ماده به اتمام خواهد رسید، که این امر دوباره موجب متزلزل شدن و سقوط بهای نفت خواهد شد.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع محصولات پتروشیمی

مواد اولیه پلیمری و پلاستیک نو، آسیابی، گرانول

خریدار ضایعات پلیمری

ضایعات پلیمری گرانول