محصولات پتروشیمی 250 هزار تن افزایش یافت.

پتروشیمی اروند

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از ایرنا : مدیر عامل پتروشمی اروند با اشاره به وارد مدار شدن بخشی از ظرفیت خالی این پتروشیمی در سال ۹۸ گفت: با این اقدام ۲۵۰ هزار تن در سال به سبد تولید صنعت پتروشیمی کشور افزوده شد.

حسن نشان زاده امروز ( شنبه 06/02/1399 ) در نشستی خبری که به صورت مجازی برگزار گردید، با بیان اینکه پتروشیمی اروند یکی از بزرگترین واحدهای زنجیره کلر در جهان است، ادامه داد: حدود یک درصد از تولید کلر کل دنیا در این پتروشیمی انجام می شود.

در جهان ۵۷ درصد صنعت پی وی سی در خاورمیانه می باشد، که ۲۷ درصد آن متعلق به پتروشیمی اروند در ایران است است.

نشان زاده با اشاره به اینکه محصول استراتژیک کاستیک برای استفاده در صنایع مختلف در این پتروشیمی تولید می شود، تاکید کرد: اکنون نه تنها نیاز کشور به این محصول تامین می شود بلکه ایران یکی از کشورهای صادرکننده کاستیک به شمار می آید.

وی گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا اما با برنامه ریزی های انجام شده تولید فروردین امسال در مقایسه با فروردین سال گذشته ۱۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

بورس کالا

مدیریت این مجموعه در ادامه گفت: این شرکت رتبه اول عرضه را در بورس کالا به خود اختصاص داده است. به گفته نشان زاده در سال گذشته علاوه بر تثبیت و پایداری تولید با سه منبع خارجی و یک منبع داخلی برای تامین آتد و کاتد واحد کلر وارد مذاکره شدیم و  پس از ۱۰ سال بخشی از ظرفیت خالی اروند بدون حضور صاحب دانش وارد مدار تولید شد.

وی تاکید کرد: با این کار ۲۵۰ هزار تن در سال به سبد صنعت پتروشیمی در پتروشیمی های بندرامام، غدیر و اروند افزوده شده است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل زنجیره ارزش و ارزآوری صادراتی در دستور کار است، افزود: با تعیین و تکلیف بدهی های ارزی، ساختار مالی این شرکت بهبود پیدا کرد که سود ۵۰ درصدی را برای کشور به دنبال داشت. این موضوع نوید بخش سوداوری و ایجاد ارزش افزوده در این مجتمع خواهد بود تا با سهم خوب وارد بازار سرمایه شویم.

پتروشیمی اروند

با پلیمر پلاست مولایی بهترین کیفیت را تجربه نمایید.

تامین کننده انواع محصولات پتروشیمی

مواد اولیه پلیمری و پلاستیک

خریدار ضایعات پلیمری