پلی استایرن

نقش مهم پتروشیمی ها در رونق بازار سرمایه

سهام پتروشیمی ها همواره در شرایط مثبت و منفی بازار به دلیل حجم در بازار می توانند در شاخص بورس ها تاثیر بگذارند.

پلیمر پلاست مولایی – امین مهدوی کارشتاس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: سهامداران با توجه به نوسان های اخیر در بازار هنوز نگاه مثبتی به آینده بورس دارند و در شرایط کنونی منتظر بازگشت رونق به بازار به ویژه با نقش آفرینی پتروشیمی ها هستند و باید بر این نکته تاکید کرد که بورس تهران با تمام فراز و نشیب های خود همچنان برای سرمایه گذاران جذاب است و علاقه برای حضور در این بازار تداوم دارد.

وی ادامه داد: بازار سرمایه باید در افق بلندمدت مورد بررسی قرار بگیرد، به طوری که آمارها نشان می دهد، این بازار نسبت به بازارهای رقیب بازدهی بیشتری دارد و امید است با توجه به شرایط موجود در فضای کشور رونق به بازار برگردد.

رشد اقتصادی ایران با رونق بازار سرمایه

مهدوی با بیان این که باید نگاه بلند مدت به سرمایه گذاری در بورس داشت تاکید کرد: بورس می تواند نقش پررنگتری در رشد اقتصادی کشور ایفا کند و بدون تردید اقتصاد ایران با رشد بورس می تواند جانی تازه بگیرد و به نظر می رسد هرچه نتیجه ناشی از اخبار  تحولات اقتصادی شفاف تر باشد عملکرد بازار سرمایه مطلوب تر خواهد بود و  تحولات مثبت تأثیر محسوسی بر وضع بازار سرمایه خواهد گذاشت

وی با تاکید بر لزوم حمایت از سهامداران در بورس تصریح کرد: نوسان ذات بازار است و با حمایت های آتی می توان امیدوار بود که  روند رو به رشد شاخص بورس تهران وارد مرحله ای جدید شود.

کارشناس بورس ادامه داد: با توجه به اطلاعات موجود در شرایط کنونی قیمت بسیاری از سهام ها از جمله سهام شرکتهای پتروشیمی جذاب است و پیش بینی می شود  با پایان نوسان های کنونی و دمیده شدن جانی تازه به بازار سرمایه شاهد رونق دوباره بورس باشیم.

وی اظهار کرد: یادآوری این نکته ضروری است که با توجه به این که صنایع پتروشیمی، خودرو، معدنی و فولادی ها بخش عمده ای از بازار سرمایه هستند. همگرایی و همکاری میان ارکان بازار و نیز وزارت خانه های اقتصادی می تواند منجر به رقم خوردن تحولات مثبت در بازار شود.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی