ورود ارز دیجیتال در ضایعات پلاستیک

روشی جدید برای جمع آوری ضایعات پلاستیک

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از ایران پلیمر امروزه ما انسان ها پلاستیک های زیادی تولید می کنیم. آیا میدانستید تا کنون حدود ۸.۳ میلیارد تن پلاستیک تولید شده است و از این مقدار تنها ۹% بازیافت شده اند؟ سایر پلاستیک ها بازیافت نشده و فقط در محیط اطراف در واقع طبیعت رها می شوند. تحقیقات نشان میدهند سالانه ۱۲ میلیون تن ضایعات پلاستیکی در دریا رها می شود که تاثیر بدی بر روی این محیط دارد.

این روزها در کانادا طرحی با هدف کاهش پلاستیکها با عنوان بانک پلاستیک شروع به کار کرده است. این کار با استفاده از یک مدل تجاری برای جمع آوری پلاستیک ها و بازیافت آن ها و فروش آن به تولید کنندگان و خرده فروشان است. از مهم ترین ویژگی این بانک این است که در ازای جمع آوری زباله ها، ارز دیجیتال داده می شود. از این ارز دیجیتال می توانند برای خرید غذا، آب و سایر نیازهای روزمره مورد استفاده قرار نمایند. با این کار، کسانی که کار جمع آوری زباله را انجام می دهند می توانند امور زندگی خود را بگذرانند.

با استفاده از این روش دو مشکل حل خواهد شد. آلودگی دریا و فقر

برای این کار اپلیکیشنی نیز طراحی شده است. مانند سایر ارزهای دیجیتال، اعتبار معاملات با استفاده از فناوری blockchain تامین می شود. این فناوری معاملات را ثبت می کند و از ناصحیح بودن آن جلوگیری می کند. این سیستم توسط IBM در ایالات متحده آمریکا ساخته شده است.

آینده ای بهتر برای جامعه

بانک پلاستیک در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۵ در هاییتی شروع به فعالیت و جمع کردن ضایعات پلاستیکی کرد. بعد از آن، این سیستم در کشورهای فیلیپین، اندونزی و برزیل پیاده سازی شد. در این کشورها، فروشگاه هایی که جمع کنندگان می توانند پلاستیک را در آن بفروشند و یا از آن بخرند با حمایت های SC Johnson در آمریکا و Henkel در آلمان گسترش پیدا کرد. در این پروژه حدود ۶.۳ میلیون کیلو از ضایعات پلاستیکی موجود در دریا جمع آوری شد. در حال حاضر نزدیک به ۴۳۰۰ نفر در سراسر جهان به عنوان جمع کننده در این سرح فعالیت می کنند.

بانک پلاستیک پروژه ای بسیار نوآورانه است. David Katz، مدیرعامل این شرکت در محاسبه ای که با شبکه ی CNN داشته است، بیان می کند، اگر ما همه ی ارزش اقتصادی ضایعات پلاستیکی را حذف کنیم، نابود می شویم. در انتهای این طرح، جامعه ی بهتری خواهیم داشت.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پلاستیک