پتروشیمی

پتروشیمی جم و ثبت رکورد تاریخی تولید «الفین»

شرکت پتروشیمی جم برای نخستین بار در تاریخ تأسیس، رکورد تولید بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار تن محصول در مجتمع الفین این شرکت را در سال ۹۹ ثبت کرد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی، هم ‌زمان با اجرای طرح‌های مختلف رفع موانع و گلوگاه‌های تولید، برای نخستین بار در تاریخ تأسیس پتروشیمی جم، رکورد تولید محصولات واحد «الفین» این شرکت در سال جهش تولید شکسته شد.

بر این اساس، تولید تجمعی واحد الفین پتروشیمی جم در سال 99 برای نخستین بار با ثبت رکوردی تازه به رقم کم ‌سابقه بیش از یک میلیون و 221 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال 98 بیش از 62 هزار تن افزایش یافته است.

تولید بالغ بر یک میلیون و 221 هزار تن محصول در واحد الفین این مجتمع افزون بر اینکه در تاریخ تأسیس این شرکت بی‌سابقه بوده، به جهش تولید در دیگر زنجیره‌های ارزش پتروشیمی جم منجر شده، به‌طوری‌ که آمارهای رسمی از ثبت بالاترین میزان تولید محصولاتی همچون پلی اتیلن سبک خطی، پلی ‌اتیلن سنگین، پلی پروپیلن و… پتروشیمی جم در سال جهش تولید حکایت دارد.

همسو با ثبت رکورد تازه تولید واحد الفین، پتروشیمی جم پارسال در حوزه سودآوری و فروش وضع قابل قبولی را تجربه کرده است، به‌طوری‌ که مقدار فروش با ثبت جهش 95 درصدی از مرز 26 هزار و 280 میلیون تومان گذشته است.

افزون بر این، باید به این نکته هم اشاره کرد که رکورد جدید تولید مجتمع الفین در حالی رقم خورده که پارسال با اجرای یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های رفع موانع تولید در مجتمع «الفین» پتروشیمی جم در کنار افزایش 600 هزار دلاری سودآوری به ازای هر کوره این واحد، تولید دو محصول کلیدی اتیلن و پروپیلن افزایش یافته است.

کاهش و مدیریت مصرف سوخت و انرژی، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، افزایش راندمان و بهره‌وری حرارتی، از دیگر دستاوردهای اجرای این پروژه بزرگ رفع موانع تولید در کنار ثبت آمار بالای تولید به‌شمار می‌رود.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پلاستیک