پتروشیمی

پتروشیمی پارس تامین کامل استایرن صنایع پایین دستی از هفته آینده

واحد استایرن پتروشیمی پارس که به دلیل تعمیرات اضطراری از مدار تولید خارج شده است تا هفته آینده تولید خود را از سر می گیرد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از نیپنا، چند واحد پتروشیمی پارس از جمله واحد استایرن این مجتمع پتروشیمی که قرار بود، در آذر ماه به اورهال بروند به دلیل برخی شرایط به وجود آمده به تعمیرات زودهنگام اضطراری رفتند و هرچند که صنایع پایین دستی پتروشیمی بطور موقت برای تامین نیازهای خود با مشکلاتی مواجه شدند، اما روند تامین نیاز آنها تداوم دارد.

بر اساس این گزارش، دفتر توسعه صنایع پایین دستی این صنعت اعلام کرد که بر اساس برنامه ریزی پتروشیمی پارس تا هفته آینده واحد استایرن وارد مدار تولید خواهد شد و نیاز کامل پایین دستی در این بخش تامین خواهد گردید.

گفتنی است؛ پتروشیمی پارس در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قراردارد و کل سرمایه­ گـذاری ارزی انجام شده برای ساخت آن ۷۲۰ میـلیون دلار و سرمایه­ گذاری­ ریـالی انجام شده ۲۸۳۵ میلیارد ریـال بوده است.

پنجاه درصد سهام شرکت پلیمر آریاساسول نیز متعلق به شرکت پارس است و این شرکت پاز سه واحد تولیدی و یک­ بخش برون­ واحدی تشکیل شده است:

۱- واحد استحصال اتان

۲- واحد اتیل بنزن

۳- واحد استایرن منومر

این شرکت با ظرفیت اسمی سالیانه ۴ میلیون ۴۸۱ هزار تن محصولات پتروشیمیایی، شامل ۱میلیون ۶۰۰ هزار تن اتان، ۹۸۰ هزار تن پروپان، ۵۷۰ هزار تن بوتان، ۸۶ هزار تن گسولین، ۶۴۵ هزار تن اتیل بنزن، ۶۰۰ هزار تن استایرن منومر و ۱۴ هزار تن مخلوط بنزن و تولوئن، بزرگترین واحد استحصال اتان کشور، یکی از بزرگترین صادر کننده گان LPG خاورمیانه، تنها تولید کننده و تامین کننده استایرن منومر داخل و یکی از بزرگترین صادر کننده های این محصول در دنیا است.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد اولیه پلیمری و محصولا پتروشیمی