گزارش مجمع عمومی پتروشیمی پارس

مدیرعامل پتروشیمی پارس از ثبت رکوردهای متعدد در حوزه تولید و فروش محصولات این مجتمع در سال ۹۸ خبر داد و گفت: توسعه و افزایش میزان ظرفیت تولید واحدها یکی از برنامه‌های اصلی ما در سال جاری است. به گزار ش پلیمر پلاست مولایی بنقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی پارس: مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمیپارس در سالن همایش‌های رازی با حضور ارکان مجمع به ریاست سعید محبی‌فرد، معاون مالی و سرمایه‌گذاری هلدینگ خلیج فارس برگزار شد.
مجمع با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و با حضور بیش از ۹۲ درصدی سهامداران برگزار شد و سایر سهامداران به صورت آنلاین در مجمع حضور داشتند. مدیرعامل پتروشیمی پارس در گزارشی به مجمع، با بیان اینکه در سال ۹۸ این مجتمع در مجموع چهار میلیون و ۲۰۵ هزار تن محصول تولید کرده است، گفت: در این مدت، بوتان با ۲۰ درصد، اتیل بنزن ۲۳ درصد، استایرن منومر ۲۳ درصد افزایش داشت و در واحد استحصال اتان ۱۷ درصد افزایش داشت.
مسعود حسنی ثبت رکورد تولید ۵ درصد بالاتر از ظرفیت اسمی را از دستاوردهای پتروشیمی پارس در حوزه تولید عنوان کرد و گفت: در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته تولید این دو واحد ۲۳ درصد افزایش یافت و به طور کلی تولید سال ۹۸ پارس نسبت به سال ۹۷، ۱۹ درصد افزایش داشته است.
وی در ادامه با استناد به گزارش‌های معتبر بین‌المللی در خصوص تولید واقعی به ظرفیت اسمی صنایع شیمیایی، تصریح کرد: این میزان در صنایع شیمیایی دنیا ۸۳ درصد، در صنایع شیمیایی آمریکا ۷۶ درصد و در پتروشیمی پارس ۱۰۰ درصد است که رکورد کم نظیری است.

تخصیص ۹۵۰ تومان سود به ازای هر سهم پتروشیمی پارس

وی افزایش فروش محصولات شرکت به میزان ۱۳ درصد از نظر مقدار را از دیگر دستاوردهای پتروشیمی پارس در سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: فروش محصول سودآور استایرن مونومر در سال گذشته از نظر مقدار ۲۳ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل پتروشیمی پارس، افزود: از نظر افزایش ریالی فروش شرکت در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته در مجموع ۶۱ درصد افزایش داشتیم که در محصول استایرن مونومر ۶۶ درصد، پنتان ۷۵ درصد، بوتان ۴۹ درصد و پروپان ۴۱ درصد افزایش عملکرد فروش را داشتیم.
حسنی تصریح کرد: سود ناخالص شرکت ۲۸ درصد، سود عملیاتی پنج درصد افزایش داشته و سود پایه هر سهم در سال ۹۸، رشد یک و دو دهم درصدی داشته است.
وی در بخش دیگری از گزارش عملکرد شرکت به مجمع، توسعه را از مهم‌ترین برنامه‌های پتروشیمی پارس در سال جاری عنوان کرد و افزود: در صورتی که به سمت توسعه پیش نرویم سودهای محقق شده در سال‌های آینده ممکن است به دست نیاید و در همین راستا رفع تنگناهای استحصال اتان، رفع تنگناهای تولید اتیل بنزن و برنامه افزایش ظرفیت واحد اتیلن بنزن و استایرن مونومر را در دستور کار داریم.
محبی‌فرد درباره گزارش عملکرد پتروشیمی پارس، اظهار داشت: در سالی که دشمنان ما ایستادند تا فشار حداکثری بر کشور وارد کنند می‌بینیم که تمام گزارش‌ها در شرکت پتروشیمی پارس با رشد همراه بوده و این دستاورد جز با درایت، غیرت و همت مدیران و کارکنان شرکت پتروشیمی پارس به دست نیامده و به آنها دست مریزاد می‌گویم.
در بخش پایانی، مجمع صورت‌های مالی شرکت را تصویب کرد و با تخصیص ۹۵۰ تومان سود به ازای هر سهم معادل صد در صد سود قابل تخصیص، به سهامداران از طریق سامانه سجام موافقت کرد.

پتروشیمی پارسپلیمر پلاست مولایی 

تامین کننده انواع مواد پلیمری و مواد اولیه پلاستیک