پتروشیمی

پتروشیمی کارون با دو محصول جدید

صرفه جویی ۲۷ میلیون دلاری در سال با تولید دو محصول جدید در پتروشیمی

دو محصول جدید که پیش از این با مشکلات متعدد در شرایط تحریم و با صرف دلارهای بسیار از کشورهایی چون امریکا، چین، آلمان، ژاپن و کره جنوبی تأمین می شد، با تولید تجاری در پتروشیمی کارون، کشور از واردات این محصولات پتروشیمی بی نیاز می شود.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از خبرگزاری تسنیم، امروز برای نخستین بار عرضه تجاری دو گرید جدید پتروشیمی با نام های MTDI و KMT_10 به صورت رسمی صورت گرفت. که با عرضه این دو محصول جدید علاوه بر بی‌نیازی از واردات و صرفه‌جویی ارزی، زمینه نیاز فعالان صنایع تکمیلی پتروشیمی در داخل کشور فراهم خواهد شد.

گرید KMT-10 از طریق واکنش پیش‏پلیمریزاسیون متیل‌دی فنیل‌دی ایزوسیانات و ایجاد گروه‌های یورتان تولید شده که با تولید این محصول جدید عملا صنعت پتروشیمی و صنایع تکمیلی از واردات گریدهای مشابه وارداتی از چین، ژاپن، کره جنوبی و آلمان بی نیاز خواهد شد. این محصول استراتژیک در صنایع خودروسازی، مبلمان اداری و خانگی دارای کاربردهای گسترده است.

تاکنون این محصولات، با مشکلات متعدد در شرایط تحریم و با صرف دلارهای بسیار از کشورهایی چون امریکا، چین، آلمان، ژاپن و کره جنوبی تأمین می شد که با تولید تجاری آنها در پتروشیمی کارون، کشور از واردات این محصولات این صنعت بی نیاز می شود.

مجتمع پتروشیمی کارون شهریور ماه امسال اقدام به تولید و عرضه تجاری گرید دیگری به نام KLM100B با هدف

تامین نیاز صنایع کفش،

انواع چسب صنعتی و لَمینِت،

انواع درزگیر و آببند(سیلانتها)،

ضربه گیرها،

باندهای اورتوپدی

و همچنین، کفپوش‌های اداری و صنعتی و …

کرده بود، که مطابق با برآوردهایی انجام گرفته تولید این گرید جدید سالانه از خروج 27 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می کند.

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد اولیه پلیمری و محصولات پتروشیمیایی