پلیمر لاستیکی جدید برای تولید مواد ساختمانی قابل بازیافت

روش بازیافت جدید و کاربردهای آن

محققان دانشگاه Flinders یک نوع جدید پلیمر لاستیکی از گوگرد و روغن کانولا توسعه داده اند که می تواند با استفاده از فیلرها فشرده و گرم شود تا مواد ساختمانی پایدار تولید شود.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از واحد کارشناسی فنی انجمن لوله و اتصالات پی وی سی:  انواع آجر ها و مصالح ساختمانی را می توان از پی وی سی بازیافت شده ، الیاف ضایعاتی کارخانه و شن و ماسه و با کمک این پلیمر لاستیکی جدید تهیه و انقلابی سبز ایجاد کرد.

در این روش جدید با تولید موادی قابل بازیافت می توان مصالح ساختمانی غیر قابل بازیافت مانند آجر و حتی بتن را جایگزین کرد. لاستیک پودر شده میتواند به طور بالقوه به عنوان تیوب، پوشش لاستیکی یا ضربه گیر در سپر اتومبیل استفاده شود و یا می توان فشرده و گرم کرد و با سایر مواد پرکننده میکس کرد تا کامپوزیت های کاملا جدید شامل بلوک های ساختمانی پایدارتر و مواد جایگزین بتن تشکیل شود.

روش تولید و بازیافت جدید با عنوان قالبگیری فشرده سازی واکنش پذیر شناخته می شود که برای مواد لاستیکی کاربرد دارد، که قابلیت فشرده سازی و خاصیت کشسانی دارند ولی ذوب نمی شوند. ساختار شیمیایی منحصر به فرد با پایه گوگردی در این لاستیک جدید امکان اتصال چندین قطعه از لاستیک به هم را فراهم می کند.

ساخت مصالح ساختمانی پایدار

این روش بازیافت و تولید کامپوزیت های جدید گام مهمی در ساخت مصالح ساختمانی پایدار است و مواد لاستیکی می توانند به طور مکرر آسیاب شده و بازیافت شوند. این ذرات لاستیکی همچنین می توانند در تصفیه آب استفاده شوند و سپس دوباره به هدف دیگری در ساخت تیوب ها یا حصیر لاستیکی استفاده شوند. اهمیت این روش به این علت است که در حال حاضر روش های کمی برای بازیافت  pvc یا فیبر کربن وجود دارد. این تحقیق نگاهی دارد به روش های استفاده مجدد و بازیافت مواد به طوری که این مواد با استفاده از طراحی برای اقتصاد چرخه ای، چند بار مصرف می شود.

پلیمر

پلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی