چرا صادرات پی وی سی سازهای ایرانی دشوار شده است؟

رقابت در بازار پی وی سی ایران همچنان ادامه دارد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از پتروتحلیل: در حالی قیمت پی وی سی در هفته جاری و در بازار تهران با روندی نزولی تا محدوده ١٣ هزار و ٢٠٠ تومان کاهش یافته که تا آخرین روز مبادلاتی هفته گذشته؛ قیمت ها تا محدوده ١٣ هزار و ٩٠٠ تومان در هر کیلو افزایش یافته بود.
کاهش تقاضا و انباشت PVC در انبارها با توجه به تحویل محموله های سلف از سوی پی وی سی سازها از دلایل افت قیمت در هفته جاری است. با این حال همچنان رقابت برای خرید PVC در بورس کالا ادامه دارد، انتظار می رود در هفته جاری رقابت ها با توجه به تحویل محموله های سلف و کاهش ظرفیت های خرید، افت کند.

این در حالی است که صادرات PVC سازهای ایرانی به دلیل بسته بودن مرزها و نرخ های ارزان در بازارهای آسیایی دشوار شده است، نرخ صادرات ایران در هفته جاری برای PVC در محدود ٦٥٠ دلار در هر تن تحویل کارخانه اعلام شده است. محموله های PVC آمریکایی در بندر مرسین ترکیه حدودا با قیمت ٦٠٠ دلار در هر تن معامله می شود.

با این حال پیش بینی می شود قیمت PVC در بازار ایران در خرداد و تیر به کف قیمتی خود برسد و انتظار می رود در اوایل تیر و مرداد، عرضه های پی وی سی سازها در بورس کالا وارد سیستم مچینگ شود و با تخفیفات بیشتر از سوی PVC سازها فروخته شود.

پی وی سیپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری  و مواد اولیه پلاستیک

تامین محصولات پتروشیمی