کارت بازرگانی 1580 نفر تعلیق و مسدود گردید

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران از بسته شدن حساب و تعلیق کارت بازرگانی یک‌ هزار و ۵۸۰ نفر به علت متعهد نبودن به تعهدات ارزی خبر داد.

به گزارش پلیمر پلاست مولایی بنقل از ایبِنا، محمدعلی اسفنانی در این باره اظهار داشت: بخش مهمی از تکالیف سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی به پرونده‌هایی است که بانک‌ها و سایر مراجع از بازرگانانی شکایت می‌کنند، که با کارت بازرگانی ارز برای واردات کالای خاص دریافت کرده، اما کالا وارد نکرده یا کالایی دیگر وارد کرده یا به دلایلی از انجام تعهدات شان امتناع کرده‌اند، که این پرونده‌ها در تعزیرات رسیدگی می‌شود.

وی گفت: کل پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی از سال ۹۸ تا کنون، دو هزار و ۳۳۸ فقره بوده که برای یک هزار و ۵۸۰ فقره پرونده اقدام اجرایی انجام شده و ۲۵۰ مورد آن مختومه شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران، افزود: در همین خصوص حساب یک‌ هزار و ۵۸۰ نفر بسته شده است و این افراد ممنوع الخروج شدند و کارت بازرگانی آنها تعلیق و اموال شان در گمرکات توقیف شد تا تعهد ارزی شان برطرف شود.

اسفنانی گفت: از بابت اجرای احکام مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی از سال ۹۸ تا مرداد امسال ۳۸ میلیون یورو، ۸۴ میلیون دلار، ۱۳ میلیون درهم، یک میلیون لیر ترکیه، ۵۳ میلیون یوآن چین، یک میلیارد روبل و یک میلیارد وون کره جنوبی به شبکه بانکی کشور برگشت داده شده است.

کارت بازرگانیپلیمر پلاست مولایی

تامین کننده انواع مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی