اقلام بهداشتی ضد کرونایی

کرونا و آخرین آمار تولید اقلام بهداشتی

اقلام بهداشتی ضد کرونا

 به گزارش پلیمر پلاست مولایی به نقل دنیای خبر سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به آخرین وضعیت اقلام بهداشتی ضد کرونا در کشور اشاره نمود. وی افزود: بررسی روند تولید الکل (اتانول) در بازه زمانی ابتدای اسفند ماه آغاز شیوع کرونا در کشور تا سیزدهم فروردین ماه حاکی از تولید ۹ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۷۷۲ لیتر از این محلول است.

کرونا ماسک دستکش یک بار مصرف

تولید الکل اتانول

پیش از شیوع کرونا میزان تولید روزانه اتانول ۱۷۰ هزار لیتر با تخمین سالانه ۵۸ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بود. مهدی صادقی ‌نیارکی بیان نمود و ادامه داد : در تاریخ نوزدهم اسفندماه  بالاترین میزان تولید شده الکل اتانول با بیش از ۳۴۴ هزار لیتر ثبت شده است. در حال حاضر تعداد ۲۷ بنگاه به تولید این محصول اشتغال دارند.

ماسک تنفسی

درخصوص تولید ماسک تنفسی یک‌بار مصرف توسط بنگاه‌ها سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مجموعه تولیدات در بازه زمانی یاد شده (ابتدای اسفند تا ۱۳ فروردین) ۲۴ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۲۵۶ عدد بوده است.

ایشان با بیان اینکه بالاترین میزان تولید این محصول در نهم فروردین ماه با یک میلیون عدد بوده، خاطرنشان نمود: پیش از شیوع کرونا روزانه تنها ۲۰۰ هزار عدد از این محصول تولید می‌شد که برآورد میزان تولید سالانه آن ۶۰ میلیون عدد بود. در حال‌ حاضر در زمینه تولید ماسک ۲۶ بنگاه در کشور فعالیت می‌کنند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت همچنین با بررسی روند تولید مواد ضدعفونی‌کننده، یادآور شد: پیش از کرونا میزان تولید روزانه این محصول ۵۰ هزار لیتر با برآورد میزان تولید سالانه ۱۵ میلیون لیتر بود، اما پس از شیوع این بیماری میزان تولید آن از ابتدای اسفند ۹۸ تا سیزدهم فروردین۹۹ به متوسط روزانه ۴۰۰ هزار لیتر رسیده است.

دستکش طبی

وی درخصوص تولید دستکش طبی (معاینه و جراحی) نیز گفت: در حالی که پیش از کرونا روزانه دو میلیون عدد از این محصول تولید می‌شد اما در ۴۲ روز منتهی به ۱۳ فروردین، به متوسط روزانه ۵/ ۴ میلیون عدد افزایش یافته است. به عبارتی درصد افزایش تولید روزانه دستکش طبی ۱۵۰ درصد معادل ۵/ ۲ میلیون عدد در روز بوده و تعداد واحدهای فعال آن چهار بنگاه است.

ایشان ادامه داد: در حالی که پیش از شیوع این بیماری روزانه تنها ۷۰ عدد دستکش شیلد محافظ صورت در کشور تولید می‌شد، این آمار با رشدی ۳۰ برابری از ابتدای اسفند تا سیزدهم فروردین به متوسط روزانه ۲۰ هزار عدد افزایش یافته که در این زمینه فقط یک بنگاه در کشور فعالیت دارد. وی اشاره‌ای به روند تولید لباس یکسره  کرد که پیش از این بیماری روزانه ۱۱۶ عدد از آن تولید می‌شد، اما در بازه زمانی یاد شده با افزایش ۲۷۶ برابری به روزانه ۳۲ هزار عدد افزایش یافته است.

پلیمر پلاست مولایی

تولید کننده انواع مواد اولیه پلیمری و پلاستیک